Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 3.8.2001
 • Pavel Rychetský prohlásil, že alternativou aktivit Britů v Ruzyni na letišti je vízová povinnost, k níž by se jistě přidalo Irsko a pravděpodobně i další země Evropské unie v rámci společné vizové politiky
 • Dále Pavel Rychetský řekl, že britské kontroly by mohly skončit už v srpnu
 • Slovenští policisté zatkli Romana Hejdu, podezřelého z organizování podvodu kolem televizní hry Bingo
 • Pád akcií Telecomu na burze pokračuje, brzy po otevření ve čtvrtek ráno kurzy klesly o více než 6% - investoři se obávají zadluženosti firmy
 • 20. srpna v 8 ráno začne blokáda ministerstva dopravy s cílem odvolání ministra dopravy Schlinga, pořadatelem blokád jsou autoškoly
 • Před italskou ambasádou v Praze demonstrovalo 20 anarchistů proti policejnímu zásahu proti výtržníkům v Janově
 • Pomník v Teplicích pod Metují připomene vraždu sudetských Němců, spáchanou při divokém odsunu v roce 1945
 • Podle dosavadních informací pilot letadla L 39 prováděl neuatorizované letecké figury nad domem svých rodičů v Pelhřimově a poté havaroval
 • Podle rozkazu velitele letectva byli v autobusech na místo katastrofy svezeni vojenští piloti
 • Majitelé nemovitostí v oblasti Kasárna rezignují, vláda je nechala na pospas bezpráví ze slovenské strany
 • Počasí Praha: Horké letní počasí, úměrné datu
  Brno: horko, horko, horko    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána nádherné počasí, teploty nad 30°C.    Petr Kroul
  Žilina: pokračuje horúce a slnečné leto    Miroslav Drkoš

České léto (z Moravy):
Co jsme sa nažali,
snopů navázali
na tom našem poli,
až nás hlava bolí!
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Pátek 3. srpna 2001
Duto Hlav se na nás nepřijel podívat z dovolené, jak sliboval. V sodobaru došel kysličník. Nesplachuje už žádný záchod. Rozbil se i odpad v kuchyňce - což je v této situaci vlastně výhoda, protože kýbl pod dřezem je stále plný. Ještěže nastupuji dovolenou - snad to během ní někdo v Č. Textárnách všechno uvede do cajku!


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Potrestejme perfidní Angličany
Bez aféry Ruzyňské letiště by se média musela zabývat kauzou horko. Naštěstí je tu aféra s britskými lustracemi na letišti a každý zaujímá stanovisko. Skvělé stanovisko zaujal ve čtvrtečním Právu sociálnědemokratický senátor Miroslav Coufal: navrhuje uvalit víza na perfidní Angličany!

Tak je to správné! Jen jim dejme českou holí po jejich arogantních zápaďáckých tlamách. Zde máte skvělé páně Coufalovo stanovisko v závěrečné proklamaci:

"Pokud Romům nevadí ponižující postavení, pak by měla alespoň majorita říci jasné ne této demokracii po anglicku, a to i za cenu znovuzavedení vízové povinnosti recipročně i pro obyvatele Velké Británie bez rozdílu barvy pleti."

Skvělý nápad! Pokud dojde na slova Pavla Rychetského , může se stát, že podle receptu páně Coufalova uvalíme víza - recipročně - i na Francii a Španělsko, Itálii, Rakousko a Německo...

Víte, nic proti tomu. Buďme bojovníky za lidská práva. Ale snášejme důsledky a nesme odpovědnost.
Zatím je 65% Čechů uraženo britským řáděním na letišti a 65 % si nepřeje víza. To asi nepůjde. Jestliže dnes Jan Kavan oznámil, že britští úředníci se vrátí z Ruzyně domů, pak asi brzy oznámí vízovou povinnost. Budiž. Třebas se tím vepíšeme zlatým písmem do kroniky boje za lidská práva ve světě.

Ale až ta víza budou, prosím, aby pan senátor Coufal šel do příštích senátních voleb s heslem "I já jsem se zasadil o víza s Británií... a dalšími zeměmi". A Václav Klaus? Jako padrino své strany by mohl v příštích parlamentních volbách obnovit osvědčené heslo DOKÁZALI JSME, ŽE TO DOKÁŽEME a nechat se na billboardech vyfotit s britským vízem v ruce. Možná by to vyšlo i na megabillboard na Letné, na soklu od Stalinova pomníku. Napodruhé, pro změnu, se stavebním povolením legálně.

Odpovědnost, to je oč tu běží.


Seminář o digitální fotografii
Pořádá ho Digineff a Grafika, přednášejí Jan Březina, Pavel Kočička a Ondřej Neff. Po velkém úspěchu seminářů z 25.7. a 1.8. byl otevřen ještě jeden letní termín ve středu 8.8., opět v Klubu MAT na Karlově náměstí 19 v Praze, a tam ještě pár míst zbývá. Sál je klimatizován, občerstvení na místě! Informace o programu a podmínkách jsou na webu.
RODINA A PŘÁTELÉ: Tak to má být
18. července jsem v psí rubrice zveřejnil článek o tom, že hotel Mövenpick vozí hosty pendlem po vyhlídkové cestě. Psal jsem na to téma dopis úřadům, dnes přišla odpověď.
Jde o to, že hotel Mövenpick má dvě části, jedna je na kopci, druhá pod kopcem, obě jsou spojeny lanovkou. Někdejší ulice Mrázovka byla uzavřena pro provoz a je z ní vyhlídková cesta. No a z čista jasna po ní začaly jezdit minibusy Mövenpicku a jeden z řidičů mi ukázal povolení z radnice. Napsal jsem tedy dopis a zeptal jsem se na důvod, proč radnice povolení vydala.

Dnes přišla odpověď. Povolení bylo dočasné, hotel o ně požádal, protože opravoval lanovku.
Písemně jsem dopravnímu odboru poděkoval a pokládám za správné o tom spravit i vás.
Myslím si, že tak to má být. Mně jako občanovi není lhostejné, co se tady na Smíchově děje a co se děje v okolí bydliště a v míře svých možností se snažím, abych životní prostředí a hodnotu života tady aspoň nezhoršoval. Proto jsem poslal ten dopis. No a dopravní odbor mi vysvětlení podal a to je správné. Naví ten pendl skutečně ustal hned po tom, co jsem dopis poslal. K tomu ještě detail: normálně nelze od Mövenpicku na cestu vjet - musí se k tomu účelu vylomit třímetrákový patník v řadě, která cestu chrání. Asi týden, snad deset dní ten patník ležel vylomený a teď už je zase vsazený zpátky v řadě.

Nic se nestalo. Jen to, že Mövenpick ví, že po cestě chodí prudiví dědkové píšící dopisy starostovi; také radnice ví, že po městě chodí prudiví dědkové píšící dopisy. I toto vědomí je příspěvkem k dodržování pravidel. A dodržování pravidel, to je přece to, po čem všichni voláme.


PSÍ PŘÍHODY: Tak takové triky známe
Oknem slyším, jak Bart pobíhá venku. Trochu mě tím udivuje, že se mu chce v horku pobíhat - jeho jazyk je možná dosti výkonný chladič. Bart začne vrčet. Ani to mě nepřekvapuje. Občas vrčí, je to pes. Třebas někde zvětřil kocoura.

Najednou je ticho. Netrvá dlouho. Slyším klapání drápů po dlaždicích. Bart se objeví v mé pracovně. Je zjevně rozčilen, vrčí a vyzývá mě, abych šel s ním.
Takové výzvě nelze odolat. Jdu tedy Bartovi ve stopě - ne v patách, to bych musel mít místo nohou tryskové motory.

Bart už pobíhá kolem obvodové zdi. Neštěká - je zježený, občas se zastaví, hlavu vytrčuje co nejvýš a krčí pravou nohu: to je jeho útočná pozice.

Co tohle může být, přemýšlím. Je venku kompletní mateřská školka? Nebo tam jde tlupa babiček o holi? Anebo Komančové opět vykopali válečnou sekeru?
Mám u zdi šamrličku. Na tu vystoupím a koukám, co je venku.
Nic. Pranic. Ani noha lidská, kocouří, možná se někde pod listím skrývá rejsek.

Obracím se k Bartovi a říkám vyčítavě:
"Tam nikdo není, Barte..."
Kdyby to uměl, pokrčil by rameny. Obrací se a zvolna odchází.

Známý trik... v Českých zemích značně rozšířený. Říká se tomu předstírání pracovní činnosti. Známe to dobře - po chodbě budiž kráčeno krokem spěšným... pod paží složku s lejstry, oko upřené do daleka, čelo svraštělé...

Všichni neděláci to dělají, aby byli považováni za děláky, a neprokouknou to jen šéfové, kteří jsou sami neděláky.

Já Barta prokouk.
Jenže je mi to platné jako... živému zimník v tomhle vedru.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.