![]()
![]() Přímočařejší je euroministr za STAN Martin Dvořák. Benzín bude dražší a lidi holt budou míň jezdit, čímž se zachrání planeta před shořením. My vám tu záchranu planety do těch vašich svinských zabedněných makovic namlátíme, holoto! Jinak na to jdou Poláci. Jak jsme informovali včera, polský Ústavní soud rozhodl, že v Polsku nadále platí polské právo a o Green Dealu budou rozhodovat Poláci. Oni holt proti nacistům postavili dvě partyzánské armády a proti Rusům odborovou organizaci Solidarita. My půjdeme proti devastujícím následkům emisních povolenek energetickými kupony. Je pravda, že Babišovo ANO dlouhodobě slibuje, že povolenky ETS II nepřipustí. Do českého práva je měla zařadit už vláda Petra Fialy, ta ale Černého Petra chytře přehodila na příští vládu, takže to opravdu nejspíš padne na Babiše. Bude ochoten obětovat dotace pro své agroimpérium, aby šel do otevřeného střetu s Bruselem?Všimněte si, že povolenky ETS II zatím nejsou v jádru Babišovy kampaně. Dokola slyšíme mantru o prolhané vládě a mafiánském státu. Jestlipak se Babiš obrátí na voliče a řekne jim: Zachováme se jako Poláci, řekneme zelenému nesmyslu NE a raději přijdeme o dotace na stavbu rozhleden, než abychom zruinovali české hospodářství? Pořád je dost času na to, aby s tím vytáhl. Zatím se drží tezí o prolhané vládě a mafiánském státu. Ústřední otázce se vyhýbá, ostatně, jako všichni ostatní, s výjimkou Pirátů, kteří aspoň přišli s groteskním nesmyslem energetických kuponů. Slavné americké předvolební It’s the economy, stupid je třeba modifikovat. Dnes je to o energetice. Fialova vláda se vydala správným směrem, když podepsala smlouvu s Korejci o stavbě v Dukovanech, ale teď jde o příští rok a roky následující. Ten správný krok by se dal vyjádřit jediným slůvkem „NE". Jestlipak ho Babiš jasně a závazně vysloví?
Byly nadšené, milují nové kraje (za těch čtrnáct, potažmo dvanáct let byly v těch nových krajích ikskrát, ale pokaždé byly nadšené). Udělali jsme pěkný okroužek, načež mi zmizely a jistě se těšily, jak na ně budu řvát a přiběhnou na předpisový povel „garinoro sakra do prdele".
V pátek vyšlo sběratelské vydání V POČTU 333 VÝTISKŮ comicsových příběhů o Pérákovi. Na společnou obálku nakreslil Ondřej Neff Péráka, každý výtisk je tedy originál. Bližší informace a možnost ojedinělý dárek zakoupit najdete na webu Mystery Press. ![]() |