2026
leden 1. 2. 5. 6. 7. 8. 9. 10.-11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.-18. 19. 20. 21. 22. 23. 26. 27. 28. 29. 30. 31.
únor 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.-8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.-15. 16. 17. 18. 19. 20. 21.-22. 23. (Říjen - prosinec 2000, rok 2001, 2002, dále rok 2003, 2004 a 2005,
dále rok 2006 a 2007
rok 2008, rok 2009, rok 2010 , rok 2011 , rok 2012 , rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017, rok 2018, rok 2019, rok 2020, rok 2021, rok 2022, rok 2023, rok 2024, rok 2025


ČTENÍ:
Kontakt (sci-fi workshop)
Vietnam story (veterán Prošek vzpomíná)
Pérák kontra Globeman (Comics O.Neffa)
Vzpomínky O.Neffa na srpnové dny 1968
Galerie obrazů Ondřeje Neffa


NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI
Knéblův web
    WOLESCHKO.CZ

Astonův web
    NEFF.CZ

Neffova galerie
Wagnerův web
    BOSKOWAN.COM

Flag Counter


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patričně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff, grafiku vytváří Tom Vild.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.

Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart (*29.9.1996, + 4.9.2008) se nikdy nenaučil napodobit. No a od 8.8.2002 památce mé ženy Michaely (*1.1.1945), která od nás na tu věčnost odešla. Tohle zase neumím já pochopit.
pondělí 23.2.2026.
  • Na Novou zelenou úsporám půjde 4 mld Kč
  • Podle průzkumů Motoristé propadli pod volitelnost, posílil STAN
  • Babiš dal akcie Agrofertu do fondu RSVP Trust
  • V Praze se v sobotu připomínala ruská agrese vůči Ukrajině
  • Stráž zastřelila ozbrojeného muže při púokusu vniknout do Trumpova sídla na Floridě
  • Maďarsko zavetuje 20. balík sankcí
  • Britská vláda uvažuje o tom zbavit Andrewa práva na nástupnictví
  • Trump zvedl globální cla z 10 % na 15 %
  • U nás v sobotu hezky, neděle zatažená, často drobně pršelo

    Pokud vám nějaká zpráva přijde debilní, nemusí to nutně být vina Hyeny.

    
 border=
    Stejné číslo, různé významy

    Výsledek 4,7 % se objevil ve volebním modelu NMS dvakrát, zveřejněno v sobotu. U jedněch mohl vyvolat znepokojení, u druhých radost. Pod hranici volitelnosti spadly preference Motoristů, kdežto Naše Česko se k pětiprocentní hranici přiblížilo. Do voleb je skutečně hodně daleko, význam výzkumu je nepatrný. Byl navíc proveden v době, kdy Macinkova strana vedla válku s Hradem. Ta pomáhala spíše Babišově ANO, které vystupovalo jako konstruktivní, uvážlivý subjekt. Macinka spor vyřešil podle hesla „moudřejší ustoupí". Ve zpětném pohledu se ale zdá, že nejmoudřejší by bývalo bylo do sporu vůbec nevstupovat, ale teď už nemá cenu nad tím mudrovat. Až skončí bojová část éry vládnutí Babišovy koalice, tedy až sněmovna odklepne dvěma vyvrhelům imunitu, nastane fáze „teď se ukažte" a ta nakonec rozhodne, jak příští volby dopadnou: voliči budou zvědavi na výsledky a ne na prezentaci svalů.

    Pro hnutí Naše Česko je to bezpochyby velké povzbuzení. Dokonce tak velké, až budí pochyby. Sama agentura připustila, že sbírala data dva týdny po založení hnutí. Zafungovala prý novota. Informace se rozšířila a voliči ji nestačili zapomenout, zní vysvětlení. Překvapivý výsledek výzkumu tedy přispěl k „nezapomnění".Zatímco ale Motoristé budou mít mnoho příležitostí se připomínat konkrétními kroky, hnutí Martina Kuby čeká doslova mravenčí práce, jak se uchytit celorepublikově a prokázat, že je důvěryhodnou alternativou… koho vlastně? Sympatizanti a posléze voliči se nelíhnou, oni přecházejí. Logické by bylo, kdyby od ODS, která se ve výzkumu objevila po dlouhé době zase jako samostatná strana. Ostatně i sám zakladatel „přešel" z ODS. Pak by Naše Česko fungovalo jako ta mýtická „pravicová strana", kterou snad měl zakládat Kalousek, ale nesehnal pro ni lidi. Anebo to bude cosi mimo souřadnice vlevo – vpravo, respektive progresivismus – liberalismus, tedy jako jakási „nová věcnost" zaměřená prakticky, nebo snad technokraticky? Svého času se o něco podobného pokoušel v čele vlády Mirek Topolánek. Tomu to rychle vyhnali z hlavy. Takovou zkušenost ale má Martin Kuba daleko před sebou.

    
 border=
    Čtěte digineff.cz. Navštěvujte facebook.com /Digineff.cz
    
 border=
    Tak už i Gari
    Včera mi Gari poprvé zakopla na schodech do patra. Samozřejmě, byla to jiná liga, než když začala ze schodů padat Nora. Tu nemůžeme na schody pouštět už pět, šest let. Gari se hnala nahoru… ale co je to platné, asi by sebou pěkně sekla, kdybych ji zezadu nepodržel.

    Holt, už jí musím pomáhat doauta a teď začínají být i schody překážka. Potvora, je viditelně těžší než Nora (přitom dostávají obě stejně, Gari spíš míň než Nora), takže se fakt netěším, jestli to dopadne tak, že budu tahat do patra obě.
    Mimochodem, včera jsem brknul pantoflí o schod taky. Hýml, a kdo bude nosit mě?